Akademik Yayınlar

LEAPs towards the Academy

MÜ YADYO, 2014,

İstanbul: Marmara Üniversitesi Yayınları

 

Integrated Skills for A2 Level

MÜ YADYO, 2012,

İstanbul: Marmara Üniversitesi Yayınları

 

Integrated Skills for B1 Level

MÜ YADYO, 2012,

İstanbul: Marmara Üniversitesi Yayınları

ABC Reading Texts 

Derleyen: Zümrüt Ergin

MÜ YADYO, 2011, 172 sayfa

İstanbul: Marmara Üniversitesi Yayınları

İçinde her seviyeye uygun okuma parçaları barındıran kitabımız, yoğun egzersizleriyle öğrencilerimizin okuma stratejilerini ve kelime becerilerini geliştirmeyi amaçlar. ABC Reading Texts, okuma öncesi ve sonrası egzersizleriyle öğrencilerin farklı soru tiplerine cevap verebilmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

   

Writing Book for A Level Students

Victoria Eryoldaş

MÜ YADYO, 2011, 163 sayfa

İstanbul: Marmara Üniversitesi Yayınları

Kitabımız, İngilizce öğrenmeye yeni başlayan A seviyesi öğrencilerimizin kendilerini yazılı olarak ifade edebilmeleri için gerekli becerileri kazandırmayı amaçlar. Kitabımızın içindeki nitelikli egzersizler sayesinde öğrencilerimizin cümle, paragraf ve farklı kompozisyon türlerini kullanarak kendilerini akıcı ve anlaşılır bir şekilde yazılı olarak ifade etmeleri hedeflenmektedir.

   

Upper Level Reading and Vocabulary Skills

Derleyen: Victoria Eryoldaş

MÜ YADYO, 2011, 210 sayfa

Marmara Üniversitesi Yayınları

Kitabımız, içinde bulunan Tema Bazlı okuma parçaları ve egzersizler sayesinde belli bir konuyu farklı açılardan ele alarak orta ileri düzeyde İngilizce bilen öğrencilerimizin analitik ve eleştirel düşünme yetisini geliştirmeyi hedefler. İçindeki etkin kelime egzersizleriyle öğrencilerimizin kelime dağarcığının geliştirmesine yardımcı olmayı amaçlar.

   

Effective Writing Skills for Upper level Students

Victoria Eryoldaş

MÜ YADYO, 2011, 157 sayfa

İstanbul: Marmara Üniversitesi Yayınları

Dil öğreniminde başarının yalnızca gramer yapılarının ve kelimelerin öğrenilmesiyle elde edileceği düşünülmemelidir. Öğrenilen dilde etkin iletişim kurulabilmesi için yazma becerisinin de gelişmiş olması gerekmektedir. Effective Writing Skills for Upper Level Students kitabının amacı, içinde bulunan nitelikli egzersizlerle ve yönlendirmelerle, orta ileri düzeyde İngilizce bilen öğrencilerimizin paragraf yazımından başlayarak farklı kompozisyon türlerini yazma becerilerini geliştirmelerini sağlamaktır.

   

La Mise en Pratique Des Régles de Grammaire

MÜ YADYO, 2011, 200 sayfa

İstanbul: Marmara Üniversitesi Yayınları

Kitabımız, Fransızca bilgisi olmayan yetişkin öğrencilerimiz için hazırlanmıştır ve A1, A2 ve B1 seviyelerinde kullanılmaktadır. Aslen bir gramer ya da metot kitabı olmayan La Mise en pratique Des Régles de Grammaire kitabımızın amacı öğrencilerin gramer kurallarını yazılı ifadeler olarak kullanmasını sağlamaktır.

 

Arbeitsbuch für Die Vorbereitungskurse

MÜ YADYO, 2011, 162 sayfa

İstanbul: Marmara Üniversitesi Yayınları

Almanca hazırlık eğitimini alan öğrenciler için temel gramer kurallarının yanı sıra, seçilen metinlerle tartışma ortamı yaratacak etkinlikler kitapta yer almaktadır. Kelime haznesini zenginleştirici, öğrencileri konuşmaya ve tartışmaya sevk eden bir içerik sunulmaktadır.


Bu sayfa Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından en son 27.02.2018 14:40:07 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM