Moodle


MYM Platformu

 (Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Moodle Platformu)

 Yabancı Dil Eğitimi’nde teknolojik olanaklardan yararlanarak uzaktan eğitim amaçlı hazırlanan MOODLE programı MYM (Marmara Yabancı Diller Yüksekokulu Moodle) adıyla hizmete girmiştir.

Yabancı Diller Yüksekokulu’nda dil eğitimi alan öğrencilerin yararlanabilmesi ile oluşturulan içerikler: moodle.ydil.marmara.edu.tr internet adresinde kullanıma açılmıştır.

İngilizce, Almanca, Fransızca ve Yabancılar için Türkçe Hazırlık Programları'ndaki öğrenci ve öğretim görevlilerinin faydalanabilmesi için planlanan çevrimiçi platform, açık kaynaklı bir yazılım olan MOODLE altyapısını kullanmaktadır.

İngilizce dil eğitimi almakta olan ve Hazırlık okulunda bir akademik yılın sonunda Yeterlilik sınavından geçer puan alamayan öğrenciler MYM’den yararlanabilirler.

Yabancı Diller Yüksekokulu Moodle (MYM) platformu taşınabilir cihazlarla uyumludur ve kayıtlı kullanıcılarımız internet bağlantısı olan tüm cihazlardan programa erişebilirler.

MYM platformuna kayıt yaptıranlar, derslerine yardımcı olacak kelime alıştırmaları, okuma ve dinleme çalışmalarını mekandan bağımsız olarak takip edebilirler.

Kullanıcılarımız MYM platformuna erişebilmek için MÜ-YADYO’daki bilgisayar laboratuvarından faydalanabilir ve yerleşkemizdeki kablosuz internet bağlantısını kullanarak veri ücreti ödemek zorunda kalmadan çalışmalarını mobil cihazlarından kesintisiz sürdürebilirler.

MOODLE GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

Lütfen Moodle hesaplarınız ve kullanımla ilgili sorularınız için birimlerinize danışınız.

Birimler İletişim Adresleri

İngilizce

ydil.moodleingilizce@marmara.edu.tr

Almanca

ydil.moodlealmanca@marmara.edu.tr 

Fransızca

ydil.moodlefransizca@marmara.edu.tr 

Birimlerden gelen ve sistem tarafından otomatik gönderilen e-postalar için istenmeyen e-posta /
spam kutularını kontrol ediniz
.Bu sayfa Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından en son 06.10.2021 13:30:19 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM