MEB Yabancı Dil Eğitimi


MEB YLSY


        Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu MÜSEM aracılığı ile, 2006 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu koordinesinde gönderilen öğrencilere, yabancı dil destek programını sürdürmektedir. Başbakanlığın özel önem verdiği “5 yılda 5000 öğrenci” kapsamında yapılan çalışmalar, 1416 sayılı kanuna göre düzenlenmektedir. Bu kapsamda Üniversitemiz 2009 yılı Ocak ayından beri bu program içerisinde yer almaktadır.

        Programın önemini kavrayan Üniversitemiz 2011 yılında da söz konusu eğitimi vermek amacıyla hazırlıklarını hızla tamamlamıştır. Bu kapsamda proje için, öğrencilerin rahat ve huzurlu bir ortamda ders yapabilmeleri açısından 14 yeni sınıf oluşturulmuştur. Alanlarında deneyimli ve yetkin öğretim elemanlarının yer alacağı bu proje kapsamında gelecek öğrencilere en iyi hizmeti vermeyi amaç edinmekteyiz.

      Ülkemizin sayılı Üniversiteleri arasında yer alan Marmara Üniversitesi’nin imkanlarından yararlanmaları, ayrıca İstanbul’un onlara sunacağı fırsatları ve güzellikleri tanımaları açısından Üniversitemiz ilk tercihleri olmalıdır. Yalnızca yabancı dil eğitimi değil kültürel, bilimsel ve sanatsal faaliyetlerle de tanışacakları bir ortam içerisine onları davet ediyor ve power point olarak düzenlenmiş olan sunumumuzu dikkatle okumalarını tavsiye ediyoruz.


MEB Görüşmeleri

        Milli Eğitim Bakanlığı adına yurt dışına gönderilecek olan Bursiyerlerin durumlarını görüşmek amacıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Yurt Dışı Eğitim Grup Başkanı Abdülmuttalip ÇETİN, Şube Müdürü Harun KARCI, Şube Müdürü Nuray KAPLAN iştirak ettiler.  Toplantıda verilen eğitimle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Bursiyerlerin M.Ü. Yabancı Diller Yüksekokulu’nda aldıkları eğitimle ilgili düşünceler dile getirildi.


İletişim

MEB Koordinatörü

AHMET ORHUN

Telefon

E mail

0216 777 29 38

orhun.ahmet@gmail.com


MEB Bürosu

Şef Buket ÇİÇEK

Telefon

Faks

0216 777 2912 29 13

0216 777 2901


Bu sayfa Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından en son 06.08.2021 13:12:09 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM