Yabancı Diller Yüksekokulu

Yabancı Diller Yüksekokulu

ULUSLARARASI AKREDİTASYON

 


Yabancı Diller Yüksekokulu Uluslararası Akreditasyon Aldı

 

Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu 30 Nisan 2018 tarihinden itibaren uluslararası tanınırlığa sahip olan "Pearson Assured Sertifikası" almış ve akredite olmuş bulunmaktadır. Yüksekokul bünyesindeki; İngilizce, Almanca, Fransızca ve Türkçe (MÜ-TÖMER) hazırlık programlarındaki eğitimin niteliği ve yüksekokulumuzun idari anlamdaki kalitesinin Pearson Assured tarafından onaylanması önemli bir gelişmedir. Söz konusu belge, üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu'nun yabancı dil hazırlık eğitiminde uluslararası yetkinliğe ve güvenirliğe sahip olduğunu kanıtlamaktadır. Türkiye’de ilk kez bir yabancı diller yüksekokulunun bütün programlarıyla akredite olduğu ilgili kuruluş tarafından belirtilmiştir.
MÜ-YADYO’da hazırlık eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler belirli koşulları yerine getirdikten sonra uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip "Pearson Assured Sertifikası" almaya hak kazanmaktadırlar. “Pearson Assured” belgesi İngiltere, Asya, ABD, Avrupa ve Orta Doğu’da birçok kurum ve kuruluş tarafından kabul görmektedir. Sertifika alan öğrencilerin kariyerlerine bu bölgelerde devam etmelerine olanak sağlamakta ve destek olmaktadır. Belge almaya hak kazanan öğrencilerimizin yurt dışındaki okul kabulleri, iş başvuruları ve kariyerlerine devam etmelerinde önemli katkı sağlayacaktır.
Uluslararası nitelikteki bu akreditasyon MÜ-YADYO’da verilen yabancı dil programının; tanınırlığa sahip, uluslararası, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş tarafından devamlı denetlendiğini ve akredite edildiğini göstermektedir. “Pearson Assured” sertifikası aynı zamanda MÜ-YADYO’nun idari ve akademik kadrosu için de verilen profesyonel güvenilirlik ve yetkinlik belgesidir. Bu da yabancı dil hazırlık eğitimi yüksekokulumuzdan alan öğrencilerin, sürekli gelişen bir kadro ve eğitim anlayışı ile öğrenim göreceğine işaret etmektedir.

 

Bu sayfa Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından en son 29.08.2018 16:41:38 tarihinde güncellenmiştir.

Yabancı Diller Yüksekokulu

SINAV MERKEZLERİ VE MEB

MEB YABANCI DİL EĞİTİMİ