Yabancı Diller Yüksekokulu

Yabancı Diller Yüksekokulu

Fransızca

 

FRANSIZCA KURSLARI

 

Fransızca eğitim programı, MÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nun yetkin ve deneyimli öğretim elemanları tarafından dil öğretimi için gerekli tüm teknik donanımlara sahip sınıflarda dört dil becerisini geliştirecek şekilde ve Delf sınavına da hazırlayıcı bir içerikle sunulmaktadır.

 

EĞİTİM PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ

Fransızca dil eğitim programının içeriği “Avrupa Ortak Dil Kriterleri” (AODK) çerçevesinde alanında uzman akademik kadromuz tarafından hazırlanmaktadır. Eylem odaklı işlenen derslerde dört dil becerisinin (Okuma; Dinleme; Yazma; Konuşma) geliştirilmesi hedeflenmektedir. Kullanılan yöntem kitabı ÉDİTO, “Avrupa Ortak Dil Kriterleri” doğrultusunda oluşturulmuş içeriği ile uluslararası Delf sınavlarına da hazırlayıcı niteliktedir.

Eğitim programına katılan öğrencilerin bireysel gelişimleri takip edilerek bu konuda geri bildirim yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde ders materyalleri dışında bireysel çalışmaları destekleyici ek kaynaklar sunulmaktadır.

Dersler Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsünde olup seviye tespit sınavı (4 dil becerisi) randevu üzerine yapılmaktadır.

 

Fransızca bilgisi olmayan kursiyer adayları A1.1 seviyesindeki sınıflara yerleştirilirler.


FRANSIZCA EĞİTİM PROGRAMI SEVİYELERİ

A1.1, A1.2,, A2.1, A2.2, B1.1, B1.2 ve B1.3 dil seviyelerinde her dönem talebe bağlı eğitim programı açılmaktadır. Her kur 60 saattir. Her ders 50 dakikadır.

 

PROGRAMIN GÜN VE SAATLERİ

 HAFTA SONU / Toplam: 60 saat  

8 saat / Cumartesi – Pazar (09:30 – 13:20)

 

 

Not : Fransızca kurslarımız Ekim ayında başlayacak olup yeni dönemler Eylül ayında web sitemizde ilan edilecektir.SINAVLAR

Her kurda 1 bitirme sınavı yapılır. Bir sonraki kura devam edebilmek için başarı notunun en az 50 olması gerekmektedir.

SERTİFİKALAR

Başarı durumunda Marmara Üniversitesi tarafından ulaşılan seviyeyi belirtir “sertifika”, başarılı olunamaması durumunda alınan toplam ders saatini belirtir “eğitim programı katılım belgesi” verilir.

Öğrencilerimiz, seviye tamamlayan kurlar sonrasında Fransız Kültür Enstitüsü’nün düzenlediği uluslararası Delf sınavlarına ücret karşılığında girebilir ve Delf Sertifikası elde edebilirler.


 

PROGRAMIN ÜCRETİ:

 

Bir kur ücreti 830 TL olup Marmara Üniversitesi mensuplarının eş ve çocuklarına, M.Ü. öğrencilerine, öğrencilere ve kamu çalışanlarına indirim uygulanmaktadır. İndirim oranları için lütfen MÜSEM muhasebe ile irtibata geçiniz. 


Ön Kayıt İçin İletişim:

Program Koordinatörü


Telefon

E mail

0216 338 20 87

 

YADYO Eğitim Programları Koordinasyon

Telefon

Faks

0216 348 72 32

0216 348 72 33

0216 348 72 58

0216 338 12 40

 
Ön Başvuru Formu İçin Lütfen Tıklayın

Bu sayfa Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından en son 14.06.2019 13:39:59 tarihinde güncellenmiştir.

Yabancı Diller Yüksekokulu

SINAV MERKEZLERİ VE MEB

MEB YABANCI DİL EĞİTİMİ